HÜKÜMET, İMTİHANI GEÇEMEDİ! ASGARİ ÜCRETLE SINIFTA KALDI!

Avrasya'nın Yıldızları

Hükümet, İmtihanı Geçemedi!

TPP – Türkiye Patronlar Platformu ve ASİAD – Avrasya Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Ömer Faruk BAŞARAN, açıklanan asgari ücret zammı ile ilgili açıklamalarda bulundu. BAŞARAN, “Hükümet, imtihanı geçemedi!” dedi.

Hükümet’in % 15’lik asgari ücret zammının beklentileri karşılamadığını ifade eden Başaran, “Hükümet’in en büyük imtihanı bundan böyle asgari ücretliler, dar gelirliler ve işsizlerdir” dedi. Huzurun, yoksula karşı bonkör davranmak suretiyle sağlanabileceğinin altını çizen Türkiye Patronlar Platformu ve ASİAD Genel Başkanı Başaran, Hükümet’in hatasını telafi etmek için hâlâ bir şansı olduğunu söyledi. Başaran şöyle devam etti:

Hata, Vergi Yükü Azaltılarak Telefi Edilmeli!

“Asgari ücret en az %25 arttırılmalı idi. Toplumsal huzurun devamı, düşük gelirli insanların gelirlerinin arttırılabilmesi ile mümkündür. Hükümet’in en büyük imtihanı bundan böyle asgari ücretliler, dar gelirliler ve işsizlerdir. Huzur istiyorsak, yoksula karşı bonkör davranmak zorundayız. Hükümet, asgari ücrete yeterince zam vermedi fakat bu yanlışı asgari ücret üzerindeki vergi yükünü azaltarak telafi edebilir. Düşük gelirli üzerindeki vergi yükü hafifletilmelidir.”.

26 Aralık 2019, İstanbul


SPONSOR REKLAM
TÜRKİYE PATRONLAR PLATFORMU
TÜRKİYE PATRONLAR PLATFORMU

ASİAD Üyeliği Ön Başvuru


ASİAD Üyeliği için ön başvurunuz, değerlendirilmek üzere ASİAD Genel Merkezi'ne gönderilir. ASİAD Yönetim Kurulu'nun uygun görmesi durumunda tarafınızla iletişim kurulacaktır. İlginize teşekkür eder, başarılı iş yaşamınızın devamını dileriz.


ASİAD'ı Takip Edin:


| YouTube
| Facebook
| Instagram
| LinkedIn
| Twitter