1. İTO DEĞİŞİM PLATFORMU TOPLANTISI İSTANBUL’DA YAPILDI

Ömer Faruk Başaran

1. İTO DEĞİŞİM PLATFORMU TOPLANTISI İSTANBUL’DA YAPILDI

ASİAD Genel Başkanı ve Türkiye Patronlar Platformu Başkanı İşadamı Ömer Faruk Başaran’ın liderliğini yaptığı İstanbul Ticaret Odası (İTO) Değişim Platformu 1. Toplantısını İstanbul Bostancı The Green Park Otel’de gerçekleştirdi.

ASİAD Genel Başkanı ve Türkiye Patronlar Platformu Başkanı İşadamı Ömer Faruk Başaran’ın liderliğini yaptığı İstanbul Ticaret Odası (İTO) Değişim Platformu 1. Toplantısını İstanbul Bostancı The Green Park Otel’de gerçekleştirdi. Toplantıya çok sayıda işadamı ile Başaran’ın Eşi Redstone Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Evrim Kırmızıtaş Başaran da hazır bulundu.

BAŞARAN: “SÖYLEM ÇEKİNCESİ İLE İŞ DÜNYASI’NIN ADIM ATMASI MÜMKÜN DEĞİL, DEĞİŞİM ŞART!”

Ömer Faruk Başaran

ASİAD Genel Başkanı ve Türkiye Patronlar Platformu Başkanı İşadamı Ömer Faruk Başaran, LİDERLİĞİNİ yaptığı İTO Değişim Platformu 1. toplantısına İstanbul’da start verdi.

Ömer Faruk Başaran toplantıda yaptığı konuşmada, bugün burada tarihi bir toplantı yaptıklarını belirterek, “İTO’nun 620 bin üyesi var, çok büyük bir grup.  Maalesef İTO yeterince bağımsız ve dirayetli değil. Herhangi bir siyasi partinin arka bahçesi haline gelmesi kabul edilemez. İTO ülkemizin içinde bulunduğu ağır ekonomik koşullara dair fikrini açıklayamıyor,  sessiz kalıyor. Benzer şekilde ülkenin bir çok yerinde ki oda başkanları da iktidarla ters düşerim diye açıklama yapamıyor.  Ne yazık ki iktidardan çekinen bir iş dünyası var.  Oysa işadamları bağımsız bir şekilde özgürce görüşlerini ifade edebilmelidir.

Ömer Faruk Başaran

İTO SEÇİMLERİNE BÜYÜK KATILIM YAPILMALI!

İTO’da önümüzdeki süreçte bir seçim olacak. 620 bin üye sayısı 650 bini geçecek gibi görünüyor. İTO’da seçime etkin bir şekilde  hazırlanmak  için öncelikle planlı ve programlı bir çalışma yürütmeliyiz.

BUNDAN SONRA TOPLANTILAR ARTACAK, 9 KİŞİLİK KOMİSYON KURULACAK

İTO seçimlerine dönük çalışmaları 9 kişilik bir komisyon kurarak  gerçekleştirmeliyiz. Biz hiçbir partinin  arka bahçesi olmadan siyaset üstü bir  oluşum içinde olacağız. Çok çeşitlilik ve seslilik önceliğimizdir. İstanbul’un iş dünyasında çok sesliliği tekrar  arzu edilen şekilde geri getirebilmek ve tesis edebilmek için bugüne kadar gerçekleşen tüm oda seçimlerinde  gözlenen yüzde 5 katılım yerine  tüm üyelerin katılabileceği bir seçim atmosferi ve oluşumunun ortamını şimdiden tesis etmek için hazırlıklara başlamalıyız. O yüzden bundan böyle arayı çok fazla uzatmamak kaydı ile her 15 günde bir mutlaka toplanılmalı ve bu konuda 9 kişilik bir heyet oluşturularak oda seçimleri için çalışma yapmalıyız platform olarak. Bugün burada bizleri yalnız bırakmayarak katılım gösterdiğiniz için hepinize teşekkür eder şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Toplantıda TÜMKİAD Başkanı Nihat Tanrıkulu, , iş insanı Özhan Eren, Marimder Başkanı M. Zeki Gedikoğlu, İTO meclis üyesi ve ASİAD Başkan Yardımcısı Süleyman Uluocak’da birer konuşma yaptı.

Toplantı öncesinde ise Muharrem Ali  Dere Balkanlar, vatan sevgisi üzerine bir konuşma yaptı. 


TOPLANTIDAN GÖRÜNTÜLER


ASİAD TANITIM FİLMİ
TÜRKİYE PATRONLAR PLATFORMU
TÜRKİYE PATRONLAR PLATFORMU