2020 ZOR BİR YIL OLACAK! İL SAYISI ARTMALI!

Avrasya'nın Yıldızları

2020 Zor Bir Yıl Olacak!

TPP – Türkiye Patronlar Platformu ve ASİAD – Avrasya Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Ömer Faruk BAŞARAN, Türkiye Ekonomisi açısından 2020 yılının olumlu bir yıl olmayacağının altını çizerek “Jeopolitik Riskler ve reel sektörün üzerindeki Mali Riskler, 2020 yılında da ekonomideki kırılgan yapının devam edeceğini gösteriyor” dedi.

Başaran şöyle devam etti: “Bankalarla ilgili yapılandırılmış müstakil kredilerin bilançolar üzerindeki ağırlığı devam ediyor. Mevcut bilançolar nedeniyle finansmana erişim kolay gözükmüyor. 2020 zor bir yıl olacak!”

İl Sayısı Artmalı!

2020’nin ekonomi için zor bir yıl olacağını ifade eden TPP – Türkiye Patronlar Platformu ve ASİAD – Avrasya Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Ömer Faruk BAŞARAN, ekonomiyi rahatlatabilecek bir öneri de sunarak il sayısının arttırılması gerektiğini söyledi. Başaran konuyla ilgili şunları kaydetti:

“Türkiye’mizin 2020’de il sayısı mutlaka arttırılmalıdır. Özellikle Gebze gibi stratejik öneme sahip ilçelerimizin il yapılması, hem yönetimi kolaylaştırır hem de söz konusu ilçenin ve bölgesinin süratle büyüyüp gelişimine pozitif katkı sağlar. Bu süreç ekonomimize de olumlu olarak yansıyacaktır. Hükümetten beklentimiz, il olmayı bekleyen ilçelerimizin bir an evvel il statüsüne kavuşturulmasıdır!”.

27 Aralık 2019, İstanbul


ASİAD TANITIM FİLMİ
TÜRKİYE PATRONLAR PLATFORMU
TÜRKİYE PATRONLAR PLATFORMU