AVRASYA'NIN YILDIZLARI ÖDÜLLERİ (Eurasian Stars Awards)

Avrasya'nın Yıldızları

ASİAD, 13 Kategoride Avrasya'nın Yıldızları Ödülleri'ni Vermektedir

ASİAD olarak özelikle dünya medeniyetinin bugünkü inkişafında çok faydaları olmuş Avrasyalı yıldızların yeniden dünya sahnesinde parlamasını arzu ediyoruz.

Nobel Barış Ödülleri, dünya çapında etkiler doğuran ve herkes tarafından bilinen dünyanın en prestijli ödülleridir. Ve her yıl Nobel Tıp, Nobel Barış, Nobel Edebiyat gibi çeşitli dallarda bir kişiye verilir. Fakat Türkiyemizin dünya çapında ses getiren, prestijli ve etkili bir ödülü yoktur.

ASİAD olarak özelikle dünya medeniyetinin bugünkü inkişafında çok faydaları olmuş Avrasyalı yıldızların yeniden dünya sahnesinde parlamasını arzu ediyoruz.

Türkiye’de ve dünyada sivil ve resmi birçok kurum, her yıl onlarca kişiye veya kuruma ödüller dağıtıyor. Birçoğunda da tam manasıyla ödüllendirilenler tanıtılamıyor. Haliyle ödülü alan da kendisini, kendisinde var olan cevherleri açığa çıkarma fırsatı bulamıyor.

Fakat ASİAD olarak biz aşağıda belirtilen dallarda, belirli aralıklarla Avrasya çapında tespit edilmiş kişi, kurum ve kuruluşlara İstanbul’da düzenlenecek bir programla bu ödülleri vermekteyiz.

Örneğin bir Avrasya ülkesinin Devlet Başkanı, veya bir başka ülkenin çalışkan bir diplomatı veya bir bilim adamı, kültür adamı, basın mensubu, edebiyatçısı vs. gibi kişilerden sadece biri ve beraberindekilerin davet edileceği ve birkaç gün İstanbul’da ağırlandığı bir organizasyonla ödüller verilmektedir. Bu perspektifte yaptığımız ödül programlarımıza, ödül alan şahsiyeti izlemek üzere yerli ve yabancı medya kuruluşları da ilgi gösterdiğinden, etkili bir tanıtım gerçekleştirilmiş olmaktadır.

Ödül Kategorileri

1. AVRASYA KALİTE ÖDÜLÜ
Avrasya Coğrafyasında, kaliteli ürün ve üstün teknoloji ürünü üreten ve dünya standartlarındaki kişi, kurum veya kuruluşlara verilmektedir.

2. AVRASYA AR-GE ÖDÜLÜ
Avrasya Ülkeleri arasında, dünya ölçeğinde bilimsel ve teknolojik çalışma yapan kişi, kurum veya kuruluşlara verilmektedir.

3. AVRASYA ÇEVRE ÖDÜLÜ
Doğa ve tabiat güzelliklerini koruyan ve geliştiren çalışmalarıyla ön plana çıkmış ülke, kişi, kurum veya kuruluşlara verilmektedir.

4. AVRASYA BARIŞ VE DEMOKRASİ ÖDÜLÜ
Özellikle insan hakları ve demokrasiye geçişte, çevresindeki ülkelere örnek teşkil edebilecek çalışmalar sergileyen ülkelerin devlet başkanları ile bu çerçevede çalışmalar yapan kişi, kurum veya kuruluşlara verilmektedir.

5. AVRASYA SİNEMA ÖDÜLÜ
Dünyadaki tek tip kültürel emperyalizme karşı, Avrasya Coğrafyasının sosyo – kültürel bağlarını güçlendirici çalışmaları beyaz perdeye uyarlayan yönetmen, senarist ve sanatçılara verilmektedir.

6. AVRASYA EDEBİYAT ÖDÜLÜ
Dünya ölçeğinde eserler üreten, Avrasya Coğrafyasının kültürel gelişimine katkıda bulunan şair, edip ve fikir adamlarına verilmektedir.

7. AVRASYA DİPLOMASİ ÖDÜLÜ
Öncelikle Avrasya Ülkeleri arasında ve uluslar arası boyutlarda gösterdiği çalışmalarla ülkesini, milletini ve kültürünü global boyutta sevdiren diplomatlara verilmektedir.

8. AVRASYA BİLİM VE TEKNOLOJİ ÖDÜLÜ
Baş döndürücü bir hızla gelişen bilim ve teknoloji dünyasına, yaptığı çalışmalarla yeni katkı ve kazanımlar sunan ilim, bilim ve fikir insanlarına verilmektedir.

9. AVRASYA BASIN – YAYIN ÖDÜLÜ
İlkeli, hızlı ve objektif iletişim faaliyetleri ile Avrasya Coğrafyasında ön plana çıkan kişi, kurum veya kuruluşlara verilmektedir.

10. AVRASYA GİRİŞİMCİ ÖDÜLÜ
Dünya ölçeğinde başarılı üretim ve pazarlama faaliyetleri ile Avrasya Ekonomisinin yüz akı kişi, kurum veya kuruluşlarına verilmektedir.

11. AVRASYA SPOR ÖDÜLÜ
Bölgesel ve uluslar arası organizasyonlarda başarı gösteren sporcu, sponsor ve yöneticilere verilmektedir.

12. AVRASYA EĞİTİM VE SOSYOLOJİ ÖDÜLÜ
Avrasya ülkelerinin modern dünya ile entegrasyonunda kendi kimliğini koruyarak öncelikle eğitim olmak üzere, sosyal yapıyı deformasyondan koruyan çalışmalarla çağdaş, onurlu ve evrensel değerlere saygılı faaliyetler yapan ülke, kişi, kurum veya kuruluşlara verilmektedir.

13. AVRASYA ÖZEL ÖDÜLÜ
Başta Avrasya Coğrafyası olmak üzere insanlığa her alanda ciddi katkı ve kazanımlar sağlayan ülke, kişi, kurum veya kuruluşlara verilmektedir.