ASİAD KİMDİR?

ASİAD

ASİAD; 2003 yılında İstanbul’da, Başaran Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk BAŞARAN’ın öncülüğünde, 7 kişilik kurucular kurulu tarafından kurulmuş ve faaliyetine başlamıştır. Kurucuları arasında; Kale Oto Radyatör A.Ş.’den Hayri KAYA, Uso Otomotiv A.Ş.’den Hami UZAL, Tayaş Gıda San. A.Ş.’den Kâzım TAYCI, Nurteks Tekstil San. A.Ş.’den M. Ercan ÖZBAY, Öncü Grup A.Ş.'den İsmail TACİR ve Enis BÖLÜKBAŞI’nın yer aldığı ASİAD'ın faaliyet alanı bütün dünya olmakla beraber, Avrasya Coğrafyası'na özel önem vermektedir.

Türkiye’nin dışa açılımında yeni bir ümit ve çağdaş bir öncü olabilme amacıyla kurulan ASİAD; Türkiye’nin, Avrupa Birliği’ne yönelik hedef ve beklentilerinden vazgeçmeden, komşuları ve Avrasya ülkeleriyle daha sıkı ve güzel ilişkiler geliştirdiği takdirde bölgesel bir güç olabileceğine inanmakta ve çalışmalarını bu perspektifte sürdürmektedir.

ASİAD; bugün itibariyle Türkiye'nin en büyük ilk 500 firmasından birçoğunun de içinde yer aldığı 400’ü aşkın seçkin ve saygın üyesine hizmet vermektedir. Genel Merkezi İstanbul’da bulunan ASİAD’ın dünya genelinde 162 noktada fahri temsilciliği yer almaktadır.

ASİAD Yönetim Şemasında; Yönetim Kurulunun dışında Danışma Kurulu, Yüksek İstişare Konseyi ve Başkanlık Divanı gibi birçok sivil toplum kuruluşunda bulunmayan beyin fırtınalarının yapıldığı platformlar bulunmaktadır.

ASİAD; dünyanın enerji merkezi konumundaki Avrasya Coğrafyasının yer altı ve yer üstü kaynaklarının, öncelikle Avrasya’nın menfaatleri istikametinde kullanılmasına dolayısıyla ülkeler arasındaki gümrüklerin revize edilerek, serbest ticaret anlaşmalarının hayata geçirilmesine öncülük edici lobi faaliyetleri yapmaktadır.

ASİAD; Avrasya Coğrafyasındaki milletlerin sadece ekonomik yönden değil, sosyal, kültürel ve etik normlar yönünden de kendi kimliklerini koruyarak varlıklarını sürdürmelerinin önemini savunarak Avrasya’dan tüm dünyaya örnek her alanda kahramanların yetiştirilmesine büyük önem vermekte ve her yıl 13 dalda Avrasya’nın Yıldızları Ödülleri'ni (Eurasian Stars Awards) vermektedir.

ASİAD; yeryüzündeki bütün insanları Adem ile Havva'nın çocukları olmaları dolayısıyla kardeş kabul ederek, herkese sevgi ile yaklaşmayı ve ülkeler arasındaki sosyo - ekonomik ve ticari ilişkileri geliştirmeyi kendine ilke edinmiştir.

VİZYONUMUZ

İş Dünyasına;
Etkin ve kurumsal hizmetler sunarak,
Avrupa Birliği perspektifinde oluşturacağımız sosyo – ekonomik potansiyelle Avrasya’nın en önde gelen iddialı ve prestijli sivil toplum kuruluşu olmak.

MİSYONUMUZ

Ana Hedefimiz:
Anadolu Merkezli Avrasya Coğrafyasını, çağdaş ve teknolojik argümanlarla geliştirerek, herkesi kucaklayan bir huzur adası yapmak.

Değişim ve Gelişim İlkemiz:
Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne giriş sürecini sürdürülebilir kalkınma açısından en önemli çağdaş medeniyet projesi kabul ederek, bu istikamette çalışmalar yapmak.

Sorumluluk Anlayışımız:
Avrasya Coğrafyasının, yeraltı ve yerüstü zenginliklerinin öncelikle Avrasya’nın menfaatleri ışığında kullanılmasına yönelik çalışmalar yapmak.

Takım Çalışması ve Araştırma Ruhu:
Avrasya’nın eşsiz doğal güzelliklerini koruyarak global ölçekte tanıtmak ve Avrasya çapında Ar – Ge çalışmaları yapmak.

Erdem ve Etik Değerlere Saygı:
Avrasya’nın yüksek değerler üzerine inşa edilmiş sosyo – ekonomik ve kültürel potansiyelini, medeniyetler arası çatışma bekleyenlere inat, medeniyetler arası diyaloğa dönüştürmek.

Kalite Politikamız:
Avrasya’dan Dünya’ya, teknolojide lider, uluslararası standartlarda hilesiz öncü firmalar ve gözde markalar sunmak.

Nisan 2003, İstanbul


ASİAD TANITIM KATALOĞU

ASİAD hakkında tüm bilgilere en hızlı şekilde erişebileceğiniz bir rehber hazırladık:

ASİAD KATALOG indir

ASİAD TANITIM FİLMİ
TÜRKİYE PATRONLAR PLATFORMU
TÜRKİYE PATRONLAR PLATFORMU