DEMOKRASİ VE DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜMÜZ YARA ALMAYA DEVAM EDİYOR

Türkiye Ekonomisi

DEMOKRASİ VE DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜMÜZ YARA ALMAYA DEVAM EDİYOR

TPP – Türkiye Patronlar Platformu ve ASİAD – Avrasya Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Ömer Faruk BAŞARAN, son 24 saatte siyasetçilere ve gazetecilere yapılan saldırıları sert bir dille kınadı.

“Saldırılar demokrasimize yapılmıştır. Demokrasi ve düşünce özgürlüğümüzü hedef alan ve sistematik olduğu aşikâr olan bu girişimler, hukuk devleti olan Türkiye’mizi yıprattığı gibi, devletin kurum ve kuruluşlarına olan güveni de sarsmaktadır. İş dünyası olarak bu gidişattan son derece rahatsız olduğumuzu söylemek istiyorum” diyen Başaran, Hükümetten faillerin bir an evvel bulunmasını istedi.

Türkiye'de 24 saat içinde üç ayrı isme yönelik yaşanan saldırılara sessiz kalmanın mümkün olmadığını ifade eden Başaran, “Muhalif olsun olmasın, bir ülkede siyasiler, gazeteciler, avukatlar, doktorlar, kadınlar uluorta saldırıya uğrayabiliyor ve failleri bulunamıyorsa, çok ciddi sıkıntı var demektir. Bu tür saldırılar toplumsal psikolojimizin yanı sıra, iş hayatımızı, ekonomimizi, hatta geleceğimizi etkiler. Dolayısıyla Hükümet bu konuyu çözmelidir. Artık Türkiye’de hiç kimsenin düşüncesi, mesleği, inancı sebebiyle saldırıya uğramasını istemiyoruz” diyen Başaran, başta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmak üzere tüm yetkileri görev başına davet etti.

Başaran, saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, KRT TV programcısı Avukat Afşin Hatipoğlu ve Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu’na geçmiş olsun dileklerini de iletti.

15 Ocak 2021, İstanbul


ASİAD TANITIM FİLMİ
TÜRKİYE PATRONLAR PLATFORMU
TÜRKİYE PATRONLAR PLATFORMU