Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, ASİAD 5. Olağan Genel Kurulunda Konuştu

Ahmet Davutoğlu

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, son 1,5 yılda bürokrasinin tıkandığını belirterek, “Müsteşarlıklar ortadan kaldırıldığı zaman ulaşabildiğim bütün arkadaşlara yalvardım. Yapmayın. Müsteşarlıklar devlette sürekliliği sağlar. Reforme edin” dediğini aktardı.

CANLI YAYIN VİDEOSU

Ahmet Davutoğlu, bürokrasideki son duruma tepki göstererek, müsteşarlıkların ortadan kalkmaması için yalvardığını söyledi.

Devletin bütün kurumlarında dikey hiyerarşinin ve yatay etkileşimin neredeyse minimuma indiğini belirten Davutoğlu, ASİAD Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

"Son 1,5 yıldır bürokrasi tıkanmıştır. En yetkili kişiye ulaşıldığında bir mesele 30 saniyede çözülüp, bürokratik işleyişe girdiği zaman 30 yılda çözülüyorsa devlet işleyişinde problem var demektir"

"MÜSTEŞARLIKLAR KALDIRILDIĞI ZAMAN YALVARDIM"

Davutoğlu, ''Müsteşarlıklar ortadan kaldırıldığı zaman ulaşabildiğim bütün arkadaşlara yalvardım. Yapmayın. Müsteşarlıklar devlette sürekliliği sağlar. Reforme edin. Ama kurum hafızasını yok ettiğinizde, kurumlara güveni sarstığınızda ve o kurumlar içindeki devlet memurlarının geleceğe dönük beklentilerini, ufuklarını genel müdürlükle sınırlandırdığınızda bir başka şey başlar. Kaliteli meritokrasi olacak insan unsuru oraya gelmez'' dedi.

"KRİZLERİ YÖNETMENİN ASGARİ ŞARTI DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ

Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu da fırsatları değerlendirme, vizyon üretme ve krizleri yönetmenin en asgari şartının düşünce özgürlüğü olduğunu anlattı.

Ahmet Davutoğlu

Krizleri yönetilmek için bütün fikirlere açık bir kriz yönetim stratejisinin uygulanması gerektiğini anlatan Davutoğlu, krizlerin konuşulmasının düşünce özgürlüğünün kısıtlanmasına neden olacağını söyledi.

Hukukun üstünlüğünün önemini dile getiren Davutoğlu, rasyonel ekonomi yönetiminin hamasetle ve psikolojik dürtüleri tahrik ederek olamayacağını aktardı.

Ahmet Davutoğlu

Kaynak: YENİÇAĞ GAZETESİ, EURONEWS


ASİAD TANITIM FİLMİ
TÜRKİYE PATRONLAR PLATFORMU
TÜRKİYE PATRONLAR PLATFORMU