SÜLEYMAN SOYLU, KURBAN EDİLDİ! YA DİĞER SORUMLULAR?

Ömer Faruk Başaran

TPP – Türkiye Patronlar Platformu ve ASİAD – Avrasya Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Ömer Faruk BAŞARAN, sokağa çıkma yasağı krizi nedeniyle yaşanan büyük eleştiriler ve tepkiler sonucu tüm sorumluluğu üstlenerek istifa eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kararının yerinde bir karar olduğunu ifade ederek, “Bu bir ilk! İçişleri Bakanı tüm sorumluluğu üstlenmiş. Ya diğer sorumlular?” diye sordu.

Sayın Soylu'yu Tebrik Ediyorum!

Başaran şu ifadelere yer verdi: “İçişleri Bakanı Soylu, maalesef ki sokağa çıkma yasağı krizinde kurban edilen isim olmuştur. Adeta ülkeyi tek başına yönetiyormuş gibi sorumluluğu üstlenmiş ve istifasını sunmuştur. Demokrasi adına, çok olumlu bir hareket sergileyen Sayın Soylu’yu bu anlamda tebrik ediyorum. Ümit ediyorum ki, diğer sorumlular da kendilerini vicdan muhasebesine çekerek onlardan beklenen onurlu davranışı gösterir ve istifalarını sunarlar.

Meclis'te Araştırma Komisyonu Kurulsun!

Başaran Meclis’e de seslenerek, Covid-19 Salgını sürecinin incelenmesiamacıyla bir komisyon oluşturulmasını talep etti. Başaran şunları kaydetti: “Yaşadığımız son birkaç gündeki gelişmeler gösteriyor ki, hükümet Covid-19 Salgını ile ilgili mücadelesinde sekteliyor ve yanlış kararlar alıyor. Tek Adamlık, Tek Başlılık, salgınla mücadelede çok risklidir. Bunu defalarca farklı platformlarda dile getirdik. Bu istifa da bunun bir göstergesidir. Hükümetin salgınla mücadelesinin Meclis tarafından oluşturulacak bir komisyonla denetlenmesi gerektiğini düşünüyorum.”


ASİAD TANITIM FİLMİ
TÜRKİYE PATRONLAR PLATFORMU
TÜRKİYE PATRONLAR PLATFORMU